automatyka bram automaty do bram Piaseczno napędy i bramy Piaseczno napędy i bramy Piaseczno automatyka do bram

Czym charakteryzują się automaty do bram garażowych?

Wygodne korzystanie z garażu wiąże się z właściwym doborem oraz prawidłowym montażem bramy, która będzie chroniła jego wnętrze przed czynnikami zewnętrznymi – chłodem, opadami czy zanieczyszczeniami, a także zagwarantuje właściwy poziom bezpieczeństwa przed kradzieżą. Podczas codziennej eksploatacji szczególne znaczenie będzie jednak miał komfort wprowadzania i wyprowadzania auta. Najlepszą metodą, by był on wysoki, jest zdecydowanie się na właściwą automatykę do bram garażowych. W Piasecznie niezbędne urządzenia oferuje firma Krysta, która zajmuje się również doradztwem przy ich wyborze oraz montażem i późniejszym serwisem. Przekonajmy się, co warto wiedzieć o tym udogodnieniu.

 

 

Jak działa automatyka do bram garażowych?

Ręcznie otwieranie i zamykanie bramy garażowej jest dość uciążliwe, ponieważ wymaga dodatkowego wysiadania z pojazdu. Oznacza także stratę czasu, która, choć nie jest zbyt duża każdego dnia, to w ujęciu tygodniowym czy miesięcznym może już robić wrażenie. Rozwiązaniem, które będzie komfortowe, a zarazem bezpieczne z racji stosowania specjalnych czujników chroniących dzieci, zwierzęta czy pojazd przed uszkodzeniem okazuje się montaż odpowiedniej automatyki. Systemy tego rodzaju składają się z mechanizmu odpowiedzialnego za przemieszczanie skrzydła, zawierającego silnik elektryczny oraz wózek poruszający się po przytwierdzonej do sufitu szynie, połączonej cięgnami z drzwiami. Całość jest sterowana przyciskiem lub niezwykle wygodnym pilotem radiowym.

 

Dlaczego warto korzystać z automatyki do bram garażowych?

Montaż automatyki do bramy garażowej to o wiele szybsze wprowadzanie i wyprowadzanie auta z garażu. Założenie odpowiednich urządzeń sprawia, że nie będzie już potrzebne wysiadanie z wozu podczas niepogody, silnych mrozów bądź upału. Oznacza to też, że nie będzie ryzyka pobrudzenia się czy konieczności włączania i wyłączania silnika. Gwarantuje także bezpieczeństwo, sprawiając, że znacznie trudniej będzie zapomnieć o zamknięciu bramy.